W geście solidarności z kobietami chorymi na raka piersi zatańczą w różowych strojach

21 października 2019 08:06. fot. użyczone / Fundacja w Biegu

Tematy: 


W tej akcji chodzi nie tylko o solidarność z chorymi, ale także o promocję profilaktyki. Impreza pod hasłem „Dance, pink, breast – tanecznym krokiem o profilaktyce” już dziś w Klubie Bolko w Świdnicy. To nie przypadek, że spotkanie organizowane jest w październiku, bo to światowy miesiąc różowej wstążki i właśnie teraz o profilaktyce raka piersi mówi się najwięcej.

Różowe usta, spódnica i do tego koszulka, taka „stylówka” obowiązuje na dzisiejszym wydarzeniu, przypominają jego organizatorzy. Spotkanie w Klubie Bolko w Świdnicy rozpocznie się o 17.30. To kontynuacja „Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si”, który co roku, od 5 lat odbywa się w Świdnicy.

Warto przypomnieć, że w Polsce co roku na raka piersi choruje około 17 tysięcy kobiet, 5 tysięcy z nich umiera. Na spotkaniu pojawi się między innymi doktor Ewa Kilar, ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii świdnickiego szpitala Latawiec. Opowie ona o tym, czy nasz styl życia ma związek z chorowaniem na raka.

REKLAMA

O swojej historii i walce z rakiem piersi opowie natomiast Katarzyna Boodie, która zachorowała będąc w ciąży. Spotkanie zakończy się około dwudziestej.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2019 08:06
`