W Czechach ogłoszono stan wyjątkowy. Jest decyzja w spawie granicy z Polską

30 września 2020 18:23. Czeska policja podczas blokady drogi. fot. archiwalne, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Podjętą dziś w południe decyzją rządu czeskiego od następnego poniedziałku ponownie wprowadza się w tym kraju stan wyjątkowy. Jak zapewnia minister zdrowia Roman Prymula granice nie zostaną zamknięte. Nie będzie też ograniczeń w ruchu transgranicznym ani obowiązkowej kwarantanny. Wprowadzone obostrzenia dotyczą jedynie gromadzenia się osób.

W ramach wprowadzonych od poniedziałku regulacji w regionach o najwyższej ilości stwierdzonych zakażeń wprowadzona zostanie nauka zdalna, ograniczona ilość osób  w gospodach i restauracjach. Zawody sportowe ponownie organizowane będą bez publiczności. Odwołane zostaną spektakle  i koncerty.

Wałbrzyszanie  chętnie odwiedzający przygraniczne, czeskie restauracje muszą wziąć także pod uwagę fakt, że ograniczono do  6 ilość osób mogących siedzieć przy jednym stoliku. W okolicach Wałbrzycha obostrzenia dotyczyły będą najbardziej regionu  Nachodu, gdzie zanotowano 419 przypadków zachorowań. W regionie Mezimesti i Trutnova  sytuacja wygląda nieco lepiej – tu wirusa stwierdzono u 220 osób.

REKLAMA

Stan wyjątkowy wprowadzono na 30 dni. To zdaniem czeskiego ministra zdrowia powinno ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2020 18:23
`