W ciągu kilku godzin może spaść 15 cm śniegu. Jest ostrzeżenie synoptyków

17 stycznia 2023 20:20. 15.01.2016. Wałbrzych, Zimowy Wałbrzych. Centrum po intensywnych opadach śniegu skryło się pod grubą pierzyną białego puchu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zapowiadane od kilku dni opady śniegu jutro mają się stać faktem. Synoptycy wydali w tej sprawie ostrzeżenie. Na południu Dolnego Śląska może spaść w ciągu kilku godzin od 10 do 15 centymetrów śniegu. Ostrzeżenie obowiązuje między innymi w Wałbrzychu.

To ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. Obowiązywać ma jutro od godziny czwartej do godziny osiemnastej.

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm – informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie wydane jest między innymi dla Wałbrzycha, powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, kamiennogórskiego, jaworskiego, dzierżoniowskiego czy kłodzkiego.

Warto uważać, bo na drogach może być ślisko.

Dodano: 17 stycznia 2023 20:20
 • woytech pisze:

  Coś nieprawdopodobnego…Śnieg w styczniu, przed którym należy ostrzegać tubylców. SZOK !!!

 • naze-w pisze:

  A te mijanki na ulicy 1 Maja, spowodowane złą organizacja robót przez firmę „fikołek” i upośledzony intelektualnie zarząd miasta Wałbrzycha, na których stoją i plują spalinami samochody stojące w korkach, nie duszą?

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `