W areszcie napisał list do mieszkańców. Burmistrz Boguszowa-Gorc komentuje swoją sprawę. Kiedy zrezygnuje z urzędu?

6 września 2019 10:31. Jacek C. – Burmistrz Boguszowa-Gorc. fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


List wpłynął do rady pod koniec ubiegłego miesiąca, radni poznali go podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. To odpowiedź na apel radnych opozycji, którzy domagali się rezygnacji burmistrza. Jacek C. pisze, że chce złożyć wyjaśnienia w związku z zaistniałą sytuacją. – Tak jak wielokrotnie powtarzałem jestem niewinny zarzucanych mi czynów, które traktuję jako pomówienia – zapewnia w liście burmistrz.

Jacek C. przekonuje, że startując na urząd myślał wyłącznie o dobru mieszkańców i gminy. Podkreśla także, że to mieszkańcy, którzy nie byli zadowoleni z działań poprzedniej władzy sami dokonali wyboru. Funkcję sprawował przez miesiąc, jak zapewnia jednak, od razu chciał zmienić wizerunek urzędu, tak by ten był przyjazny dla mieszkańców i potencjalnych inwestorów.

Osobiście uważam, że Państwo Polskie powinno przestrzegać prawa oraz chronić swoich obywateli. Dzisiejsza sytuacja niestety temu nie sprzyja tak więc zachowanie prawa do obrony, powszechna zasada domniemania niewinności niewątpliwie jest tylko utartym frazesem. Oczywiście uważam, że moje dobra osobiste zostały naruszone a ja będę się starał o przywrócenie mi godności przed Wymiarem Sprawiedliwości chociaż zdaję sobie sprawę iż sytuacja polityczna temu nie sprzyja – pisze w liście Jacek C..

REKLAMA

Burmistrz Boguszowa-Gorc podkreśla, że jest niewinny, a zarzuty traktuje jako pomówienia. Przeprasza jednak za zaistniałą sytuację i jak dodaje, nikomu nie życzy podobnych przeżyć.

Jacek C. podkreśla, że jeżeli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem podda się do dymisji.

Burmistrz Boguszowa-Gorc trafił do aresztu w grudniu ubiegłego roku. Usłyszał zarzuty przyjęcia łapówki w wysokości 70 tysięcy złotych i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach, w związku z czym gmina mogła stracić nawet 4 miliony złotych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 września 2019 10:31
`