W 2020 roku pojedzie pierwszy pociąg ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju

26 października 2018 13:45. Przekazanie samorządowcom Aglomeracji Wałbrzyskiej umowy pomiędzy PLK a wykonawcą remontu linii kolejowej 285 łączącej Świdnicę z Jedliną-Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Jedlinie-Zdroju Przedstawiciele PLK przekazali samorządowcom samorządowcy Aglomeracji Wałbrzyskiej umowę z wykonawcą na odbudowę linii kolejowej 285, łączącej Świdnicę z Jedliną. Projekt wart ponad 110 milionów złotych, pochodzących niemal w całości ze środków unijnych, jest zwieńczeniem ponad 6-letnich starań o uratowanie tego odcinka. Mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju:

Trasa Świdnica Jedlina uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Wybudowana w dwudziestoleciu międzywojennym została wyłączona z ruchu kilkadziesiąt lat temu. Mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy:

Remont trasy będzie sporym wyzwaniem dla remontowców. Na liczącym niewiele ponad 30 km odcinku znajduje się 5 malowniczych mostów, z których wysokość najwyższego to niemal 30 metrów. Mówią Andrzej Kudła, z-ca dyrektora ds realizacji inwestycji PLK i Rafał Wiernicki z Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego:

REKLAMA

Reaktywacja połączenia kolejowego Świdnica Jedlina-Zdrój to nie tylko szeroko otwarte drzwi dla turystów odwiedzających Góry Sowie. To także kolejny, ostatni już niemal krok do stworzenia wałbrzyskiej kolei aglomeracyjnej. Mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej:

O projekcie kolejowego połączenia kolejowego ze Świdnicą z entuzjazmem mówią mieszkańcy Jedliny, z  których wielu uczy się tam i pracuje:

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 października 2018 13:45
`