Victoria PWSZ wygrywa w Nysie ze Stalą 3:1! Fenomenalny mecz Kaczmarka!

18 maja 2015 20:37. @tekst: Jacek Zych, fot.: facebook, VictoriaPWSZ

Tematy:

Przy komplecie publiczności, ogłuszającym dopingu kibiców nyskiej Stali wyszli na boisko siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych, żeby stoczyć trzeci, ostatni w tej rundzie play off mecz. Dwa poprzednie wygrali. Dziś stanęli przed decydującą rozgrywką.

W czterech setach podopieczni Krzysztofa Janczaka zdołali pokonać AZS PWSZ Stal Nysę w trzecim finałowym starciu KRISPOL Ligi. Dla Beniaminka to niezwykle duży sukces, gdyż już w pierwszym sezonie na zapleczu PlusLigi zdołali wywalczyć mistrzowski tytuł rozgrywek.

Po dwóch setach był remis (25:22 i 19:25). Do trzeciego starcia wałbrzyszanie wyszli bardziej skoncentrowani, ale Stal nie pozwoliła łatwo odebrać sobie zwycięstwa. Po kilku piłkach meczowych Kaczmarek zdobywa punkt i Victoria wygrywa seta 29:27. Ostatni, czwarty set to właściwie była formalność. Wałbrzyszanie zmiażdżyli Stal, wygrali seta 25:18 i cały mecz 3:1.