Uzdrowisko Szczawno-Jedlina ma nowego prezesa

17 kwietnia 2020 14:31. Remont spalonego w 2018 roku Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Z końcem marca ze stanowiska prezesa spółki Uzdrowiska Szczawno-Jedlina zrezygnowała Barbara Grzegorczyk, które pełniła tę funkcję od stycznia ubiegłego roku. Grzegorczyk przeszła na emeryturę, a o swoich planach już wcześniej informowała organ prowadzący, czyli urząd marszałkowski. Nowym prezesem został związany wcześniej z Sanatoriami Dolnośląskimi Ireneusz Grzybowski.

Tak, potwierdzam, dzisiaj Rada Nadzorcza powołała Pana Ireneusza Grzybowskiego na funkcję prezesa Uzdrowiska. Pan Ireneusz Grzybowski związany jest z Uzdrowiskiem Szczawno-Jedlina od początku 2019 roku, gdzie pełnił funkcje kierownicze w administracji uzdrowiska. Wcześniej pracował w Spółce Sanatoria Dolnośląskie oraz w Spółce Zamek Książ. Nowy prezes posiada kwalifikacje, kompetencje i dużą wiedzę o Spółce, co daje nam przekonanie, że będzie dbał o jej dalszy rozwój – mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Przypomnijmy, w marcu 2018 roku doszczętnie spłonęły dach i wnętrza należącego do uzdrowiska Zakładu Przyrodoleczniczego. Odbudowa tego miejsca była głównym zadaniem byłej prezes.

REKLAMA

Odbudowa trwa, a jej dokończeniem zajmie się nowy prezes. Ireneusz Grzybowski był wcześniej związany z inną, marszałkowską spółką, Sanatoriami Dolnośląskimi, w których pełnił funkcję dyrektora do spraw administracyjno-technicznych. Wielokrotnie współpracował z byłą prezes, w ostatnim czasie był dyrektorem technicznym w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina.

To jest bardzo dobry wybór. Wspólnie zrealizowaliśmy kilka ważnych inwestycji dla Sanatoriów Dolnośląskich. Świetny fachowiec od inwestycji – mówi Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa, który przez ponad 4 lata współpracował z nowym prezesem w Sanatoriach Dolnośląskich.

W obecnej chwili trudno ocenić wybór nowego prezesa. Na pewno całe Szczawno-Zdrój życzy powodzenia Panu Ireneuszowi Grzybowskiemu. Liczymy na to, że Uzdrowisko ma przed sobą dobrą przyszłość, niezbędne jest jednak kontynuowanie drogi rozpoczętej przez Panią Prezes Grzegorczyk, która starała się odbudować płynność finansową spółki, a także bazę infrastrukturalną, która w ostatnich latach nie miała szczęścia. Jako radni na pewno będziemy wspierali te instytucje w formie i trybie jakim umożliwia nam prawo. Nie ma silnego Szczawna bez uzdrowiska, nie ma uzdrowiska bez silnego Szczawna – ocenia Michał Broda, przewodniczący rady miejskiej w Szczawnie-Zdroju.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 kwietnia 2020 14:31
`