Uważajcie na tego maila! Nie otwierajcie załączników

25 lutego 2019 15:39. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych.pl

Tematy: 


Do wielu podatników w ciągu ostatnich godzin trafił email z wiadomością o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. Urzędnicy Izby Administracji Skarbowej na Dolnym Śląsku ostrzegają, urzędy skarbowe nigdy nie wysyłają takich wiadomości. Lepiej nie reagować na tego maila. Fałszywe maile mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Urząd Skarbowy odczytać zawiadomienie о zamiarze zainicjować kontroli w dniu 18.04.2019r. Wobec braku możliwości ustawienia kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin zainicjować kontroli na 29.04.2019r. о godz. 9.00 – to fragment wiadomości, która w ostatnich godzinach trafiła do podatników w regionie.

To fałszywa informacja, przekonują urzędnicy. Urzędy skarbowe nigdy nie informują podatników za pomocą poczty elektronicznej o zamiarze wszczęcia kontroli.

REKLAMA

Prosimy zatem nie reagować na otrzymane wiadomości i nie otwierać załączników dołączonych do wiadomości, gdyż mogą one zawierać niebezpieczne wirusy – ostrzega na swojej stronie Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Do wiadomości rzeczywiście załączone są pliki, a ich nazwa wskazuje na to, że to dokumenty. Tak jednak nie jest. Radzimy nie otwierać wiadomości i ich załączników. Może to być złośliwe oprogramowanie, które w przyszłości posłuży do wyłudzenia danych z naszego urządzenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 lutego 2019 15:39
`