Uwaga zagrzmi! Możliwe burze z gradem!

6 czerwca 2019 13:05. Burza nad Podzamczem. Fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego przed burzami z gradem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Lokalnie może także intensywnie padać i mocno wiać.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny siedemnastej do trzeciej w nocy. Jak informują synoptycy, przed burzami mogą pojawić się opady gradu. Później niewykluczone są intensywne opady deszczu. Miejscami w ciągu godziny na jeden metr kwadratowy może spaść 35 litrów wody. Niewykluczone są także silne porywy wiatru, lokalnie do 80 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie tej samej treści, ale już drugiego stopnia, co oznacza, że zjawisko może mieć bardziej gwałtowny przebieg obowiązuje między innymi w powiatach kamiennogórskim, jeleniogórkim czy złotoryjskim.

REKLAMA

Jednocześnie służby ostrzegają przed gwałtownym wzrostem stanów wody w rzekach. Dojść może do tego w regionach, gdzie pojawią się zapowiadane opady gradu i deszczu. Chodzi między innymi o zlewnie górnej Nysy Łużyckiej, górnej Kwisy i górnego Bobru. Lokalnie mogą być przekroczone stany ostrzegawcze.

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2019 13:05
`