
Przekroczenie dobowego, dopuszczalnego stężenia pyłu zawieszonego PM10 odnotowano wczoraj na większości stacji pomiarowych w Wałbrzychu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Ząbkowicach Śląskich czy Dusznikach-Zdroju – informuje Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu. Dziś sytuacja może wyglądać podobnie. Specjaliści ostrzegają i radzą, by jak najmniej czasu spędzać na zewnątrz.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W tej chwili jakoś powietrza w Wałbrzychu jest bardzo zła. Pył PM10 to mieszanina zawieszonych w powietrzu, bardzo małych cząsteczek, wśród, których są substancje toksyczne. Chodzi między innymi o benzopireny czy dioksyny. Sytuacji nie poprawiają utrzymujące się warunki atmosferyczne. Nie ma wiatru i opadów, które mogły by oczyścić powietrzę.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Stąd apel, by osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, krążenia, skóry, oczu, alergię ograniczyły do minimum czas przebywania na zewnątrz. Szczególnie wieczorem. Powinny to rozważyć także kobiety w ciąży czy osoby starsze. Dziś lepiej także nie pozwalać dzieciom, by zbyt długo bawiły się na dworze.
Jednocześnie służby apelują do mieszkańcówby nie palić w piecach śmieciami. Smog będzie dokuczał dziś mieszkańcom Dusznik-Zdroju, Dzierżoniowa, Jawora, Jeleniej Góry, Kłodzka, Legnicy, Lubania, Oławy, Wrocławia, Ząbkowic Śląskich i Wałbrzycha.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35
Ruszają Dni Szczawna-Zdroju! Trzy dni koncertów, atrakcji dla dzieci i targów smaku
Klaudia wraca do Polski. Trafi do szpitala we Wrocławiu
Samolot po Klaudię wystartował. Wałbrzyszanka ma wrócić do Polski w tym tygodniu
Pracownica salonu telekomunikacyjnego okradła własnych klientów
Cofał na parkingu, potrącił pieszych i odjechał. Był kompletnie pijany