Uwaga! Ślisko na drogach, będzie jeszcze gorzej

30 listopada 2021 09:08. Kolizja na Placu Górnika. Fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Uwaga kierowcy, ślisko na drogach. Od rana na terenie miasta i powiatu doszło już do kilku kolizji. Nie wszyscy wymienili opony, nie  wszyscy poważnie traktują panujące warunki. Jest naprawdę niebezpiecznie, a będzie jeszcze gorzej.

Jak donosi Krzysztof Michałek z zaprzyjaźnionego portalu Pogodny Wałbrzych z powody wahającej się w okolicach zera temperatury na drogach pojwiła się gołoledź. Dodatkowo, z powody szybko nadchodzącego frontu niskiego ciśnienia nasze samopoczucie i koncentracja może gwałtownie się pogarszać. Około 10 ma zacząć wiać. Temperatura bliska 0 stopni odczuwalnie sięgnąć na nawet -10.

– Od godziny 10:00 zacznie wzmagać się wiatr. Jego porywy początkowo będą umiarkowane, do 40 km/h, lecz w drugiej części dnia, wieczorem i w nocy silne, do 70 km/h. Przy panującej temperaturze rzędu 0°C/+1°C odczuwalna temperatura będzie spadać do -11/-12°C. – mówi Krzysztof Michałek z Pogodnego Wałbrzycha.

REKLAMA

Wałbrzyscy policjanci apelują o o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi nie tylko na własną jazdę, ale i na zachowanie innych kierowców.

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 listopada 2021 09:08
`