nasz news Uwaga! Ślisko na drogach, będzie jeszcze gorzej

30 listopada 2021 09:08. Kolizja na Placu Górnika. Fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Uwaga kierowcy, ślisko na drogach. Od rana na terenie miasta i powiatu doszło już do kilku kolizji. Nie wszyscy wymienili opony, nie  wszyscy poważnie traktują panujące warunki. Jest naprawdę niebezpiecznie, a będzie jeszcze gorzej.

Jak donosi Krzysztof Michałek z zaprzyjaźnionego portalu Pogodny Wałbrzych z powody wahającej się w okolicach zera temperatury na drogach pojwiła się gołoledź. Dodatkowo, z powody szybko nadchodzącego frontu niskiego ciśnienia nasze samopoczucie i koncentracja może gwałtownie się pogarszać. Około 10 ma zacząć wiać. Temperatura bliska 0 stopni odczuwalnie sięgnąć na nawet -10.

– Od godziny 10:00 zacznie wzmagać się wiatr. Jego porywy początkowo będą umiarkowane, do 40 km/h, lecz w drugiej części dnia, wieczorem i w nocy silne, do 70 km/h. Przy panującej temperaturze rzędu 0°C/+1°C odczuwalna temperatura będzie spadać do -11/-12°C. – mówi Krzysztof Michałek z Pogodnego Wałbrzycha.

Wałbrzyscy policjanci apelują o o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi nie tylko na własną jazdę, ale i na zachowanie innych kierowców.

 

 

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 30 listopada 2021 09:08
`