Uwaga na oszustów! Policja ostrzega – są bardzo pomysłowi

13 kwietnia 2019 08:41. fot. ilustracyjna

Tematy: 


Oferują wymianę lub instalację pieca gazowego, oferują pomoc w otrzymaniu dofinansowania, biorą zaliczkę – i tyle ich widać. Policja ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze na „wymianę pieca”, a urzędnicy informują: Żadna firma zewnętrzna nie uzyskała upoważnienia do oferowania mieszkańcom dofinansowania do wymiany pieców.

– Program KAWKA, w ramach którego miasto wykonywało podłączenia mieszkań do miejskiej sieci ciepłowniczej został definitywnie zakończony w październiku 2018 roku. – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miasta w Świdnicy – W związku z tym powoływanie się przez pracowników firmy na dofinansowanie w wysokości do 12 tys. zł. jest nieuprawnione.

W tej chwili w mieście realizowany jest program „Wymiana wysoko emisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Wstępny nabór wniosków do programu już się zakończył. Rozstrzygnięcie i wybór wniosków do dofinansowania wymiany ogrzewania przez mieszkańców może nastąpić nie wcześniej niż na przełomie 2019 i 2020 roku.

REKLAMA

Policja apeluje o rozsądek i zgłaszanie wszelkich prób tego typu wyłudzeń w Urzędzie Miasta lub na policji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 kwietnia 2019 08:41
`