Uwaga na marznące opady deszczu! Jest kolejne ostrzeżenie IMGW! Na drogach może być ślisko

19 grudnia 2022 08:10. Uważajcie wracając z Wigilii! Na drogach będzie ślisko

To już trzecie ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydane dla naszego regionu. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczy, które mogą powodować gołoledź. Wcześniejsze ostrzeżenia dotyczyły silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Aura w regionie będzie dziś bardzo dynamiczna, warto uważać!

Ostrzeżenie dotyczące marznących opadów to ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. Wydane dziś obowiązuje od godziny czternastej do północy.

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź – ostrzegają synoptycy.

REKLAMA

Przypomnijmy, wcześniej wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać prędkość do 75 kilometrów na godzinę i ostrzeżenie drugiego stopnia przed zamieciami śnieżnymi. Warto uważać, szczególnie w czasie jazdy po dolnośląskich drogach.

Wydane ostrzeżenia dotyczą Wałbrzycha, powiatów wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego. Ostrzeżenie dotyczące tylko marznących opadów wydane jest między innymi dla powiatów świdnickiego, jaworskiego czy wrocławskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 grudnia 2022 08:10
`