Uwaga Kierowcy. Zmiany na skrzyżowaniu Długiej z Wrocławską

4 stycznia 2019 17:28. Piaskowa Góra. Skrzyżowanie ulic Długiej i Wrocławskiej. 4.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Uwaga kierowcy. Już niebawem zmiany na skrzyżowaniu ulic Długiej i Wrocławskiej na Piaskowej Górze. Od kilku dni zainteresowanie kierowców budzi trzeci sygnalizator świetlny, powieszony nad, teoretycznie, niewłaściwym pasem ruchu. Wszystko jest jednak w porządku. Sygnalizator to pierwszy krok do zbliżającej się zmiany organizacji ruchu na tym newralgicznym skrzyżowaniu.

– Do dwóch pasów ulicy Długiej dojdzie trzeci, tzw lewoskręt. Obecnie w tym miejscu dwa pasy ruchu są wystarczająco szerokie, żeby przy drobnych korektach ich szerokości wygospodarować trzeci, który kierowcom skręcającym z ulicy Długiej w lewo, w stronę wiaduktu i dalej ulicy Ogrodowej ułatwić ma wyjazd. – mówi Krzysztof Fila, kierownik Biura Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu MIejskiego w Wałbrzychu.

Co na to kierowcy? Zapytaliśmy wałbrzyskich taksówkarzy jak im się podoba taki pomysł:

REKLAMA

Jak dla mnie to powinno się zrobić trzeci pas – prawoskręt – z ulicy Wrocławskiej w Długą. To tam się tworzą największe korki, a miejsca chyba jest wystarczająco – mówi pan Zdzisław, kierowca jednej z wałbrzyskich korporacji taksówkowych.

Do czasu zmiany oznakowań poziomych sygnalizator świetlny pozostanie zasłonięty. Prace przy frezowaniu obecnych i malowaniu nowych oznakowań mogą odbywać się w dodatnich temperaturach, bez opadów śniegu. Wszystko wskazuje na to, że nowa organizacja ruchu wejdzie w życie dopiero na wiosnę.

Plan skrzyżowania ulic Długiej, Wrocławskiej i Prostopadłej. Źródło: UM Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 stycznia 2019 17:28
`