Dodano: 24 kwietnia 2024 15:32

Uwaga kierowcy w Zagórzu Śląskim sypią się mandaty. Apel policji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ważna informacja dla odwiedzających Zagórze Śląskie – Policja apeluje o parkowanie  samochodów w miejscach dozwolonych. Samochody zaparkowane w sposób zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego mogą zostać odholowane na strzeżony parking na koszt właściciela.

Zagórze Śląskie jest miejscem atrakcyjnym pod względem turystycznym, dlatego od wielu lat w okresie wiosennym, a później letnim, obserwujemy tam wzmożony ruch pojazdów. To niestety często wiąże się z dużymi utrudnieniami na drodze wokół jeziora w tej miejscowości, dlatego policjanci, od kiedy tylko panują korzystne warunki atmosferyczne, nadzorują ten rejon powiatu wałbrzyskiego.

Największym problemem jest oczywiście parkowanie samochodów dookoła akwenu. Niestety duża ilość osób nie stosuje się do ustawionych znaków zakazu parkowania. Często pojazdy pozostawiane są po obu stronach drogi. W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego – informuje kom. Marcin Świeży

REKLAMA

Policjanci apelują o parkowanie samochodów w miejscach dozwolonych. Mandat za nieprawidłowe parkowanie wynosi 100 złotych i 1 punkt karny. Jednak jeśli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentację do wniosku o ukaranie, grzywna w sądzie może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych. Koszt odholowania to kolejne kilkaset złotych.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także