Dodano: 16 grudnia 2020 09:39

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zamknięty fragment Żeromskiego. Auta pojadą nową drogą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wykonawca obwodnicy Wałbrzycha zapowiada kolejne zmiany w organizacji ruchu, które sygnalizowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Od poniedziałku zamknięta zostanie ulica Żeromskiego. Ruch skierowany zostanie na nowo wybudowaną drogę. Zmieni się także organizacja ruchu na tak zwanym rondzie Tesco.

Zmiana dotycząca ronda w okolicy Tesco dotyczy uruchomienia kolejnego pasa ruchu na ulicy Długiej. W tej chwili kierowcy wyjeżdżający z Piaskowej Góry i wjeżdżający na osiedle korzystają z jednego pasa ruchu. Do końca tygodnia ma być uruchomiony pas, którym samochody będą tylko wjeżdżać na osiedle.

Druga, ważna zmiana, dotyczy ulicy Żeromskiego. Tu wyłączony zostanie odcinek pod budowaną obwodnicą. W zamian kierowcy będą mogli przejechać nową drogą powiatową. Ta rozpoczyna się na wysokości ulicy Starachowickiej i łączy się ponownie z Żeromskiego na wysokości Oczki.

REKLAMA

Dobra wiadomość jest taka, że dziś ruch ulicą Żeromskiego jest jednokierunkowy, ze Starego Zdroju na Biały Kamień. Od poniedziałku, po przeniesieniu ruchu na nową drogę, samochodu będą mogły jeździć w obu kierunkach.

Fragment ulicy Żeromskiego pomiędzy ulicami Świętej Kingi i ulicy Oczki zamknięty zostanie tylko dla samochodów. Nadal będą mogli przechodzić tędy piesi.

ULica Długa i fragment ronda koło Resco. Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

ULica Długa i fragment ronda koło Resco. Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Fot. Jacek Zych / Dziennikk Wałbrzych

ULica Szczawieńska i fragment ronda koło Tesco. Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także