Dodano: 11 sierpnia 2023 09:59

Uwaga kierowcy. Dziś akcja „Prędkość”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dziś na ulicach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wzmożone kontrole. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzą akcję „Prędkość”.

Policjanci podczas kontroli zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy rażąco przekraczają prędkość, szczególnie w obszarze zabudowanym. W akcji biorą funkcjonariusze  z grupy Speed. Ich głównym zadaniem jest ujawnianie kierowców dopuszczających się agresywnych zachowań i niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania prędkości.

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie do 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet do 5 tysięcy złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia. Tym którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, policjant podczas kontroli odbierze elektronicznie prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta ostatecznie wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy – mówi kom. Marcin Świeży rzecznik prasowy policji.

REKLAMA

Wałbrzych ulica Wańkowicza edukacyjna akcja policji fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Wałbrzych ulica Wańkowicza edukacyjna akcja policji fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także