Dodano: 4 listopada 2022 12:00

Uwaga! Jutro duże utrudnienia w Świdnicy i okolicach. Na ulice wybiegnie półtora tysiąca biegaczy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Półtora tysiąca biegaczy stanie na starcie 7 edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Impreza już w najbliższą sobotę, będą spore utrudnienia. Największe kłopoty czekają kierowców. Z powodu biegu już od godziny 11 wyłączona z ruchu będzie spora część Świdnicy od strony Lubachowa i Bystrzycy Górnej. Policja zamknie drogi na godzinę przed planowanym startem biegu:

Trasa poprowadzona jest ulicą Śląską, Przyjaźni i Kraszowicką, w stronę wsi Opoczka, potem z Opoczki do Bojanic, z Bojanic do Burkatowa, z Burkatowa do Bystrzycy Dolnej i stamtąd z powrotem na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – wyjaśnia Mateusz Jadach z biura prasowego Urzędu Miasta w Świdnicy.

Z kłopotami muszą się liczyć też pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej. W dniu biegu część linii autobusowych będzie jeździła na skróconych bądź zmienionych trasach, część kursów zostanie całkowicie odwołanych.

REKLAMA

Wyłączona z kursowania zostanie linia nr 30 z Lubachowa do Bystrzycy Górnej – tam nie odbędą się 3 kursy. Również odwołane zostaną dwa kursy linii nr 60 z Lutomii Górnej.

Utrudnienia rozpoczną się na godzinę przed startem imprezy, czyli o godzinie 11. Potrwają do wczesnych godzin popołudniowych – kolejne ulice będą otwierane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika i przejeździe samochodu technicznego. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach internetowych półmaratonu i urzędu miasta w Świdnicy.

Fot. organizatorzy

Fot. organizatorzy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także