Uwaga! Jedziecie na narty? W Czechach ogłoszono epidemię grypy

2 lutego 2019 11:37. Tablica granicy państwa na przejściu granicznym w Golińsku. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Uwaga wszyscy wybierający się na narty do Czech. Czeski Państwowy Instytut Zdrowia ogłosił w piątek oficjalnie ostrzeżenie przed epidemią grypy. Jak informują służby, obecnie choruje około tysiąc siedemset osób na sto tysięcy mieszkańców.

Zachorowalność na grypę wzrosła w ostatnim tygodniu, w porównaniu z poprzednim tygodniem o blisko dwadzieścia procent. W Czechach stan epidemii ogłaszany jest w sytuacji, gdy liczba chorych przekracza tysiąc pięćset osób na sto tysięcy mieszkańców.

Dużą liczbę chorych odnotowano między innymi w graniczącym z Polską regionie libereckim. Zachorowania dotyczą jednak niegroźnego wirusa typu A.

REKLAMA

Czeskie służby zalecają by unikać obecności w tłumie, w miejscach, przez które przechodzi dużo osób. Warto także pamiętać o zasadach higieny.

Sezonowa zachorowalność rośnie także w przygranicznych miejscowościach w Polsce. W jeleniogórskim szpitalu, aż do odwołania, całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje dzieci do lat 15-tu, a pacjenta może odwiedzić tylko jedna osoba dorosła. Mimo wzrostu zachorowań na grypę, nie jest to jeszcze ilość, żeby można było mówić o epidemii, uspokaja Elzbieta Sójkowska z jeleniogórskiego Sanepidu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lutego 2019 11:37
`