Uwaga. IMiGW wydał ostrzeżenia pogodowe. Również dla Wałbrzycha

15 maja 2019 21:12. Burza nad Podzamczem. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W ciągu kolejnych kilkunastu godzin zagrzmi i będzie intensywnie padać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu oraz burzami dla niemal połowy kraju.

Ostrzeżenia IMiGW w województwach: dolnośląskim, opolskim i lubelskim obowiązują do jutra do godzin porannych. W pozostałych województwach – do jutra do popołudnia.

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMiGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Można spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

REKLAMA

Źródło: IMiGW w Warszawie

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 maja 2019 21:12
`