Dodano: 13 grudnia 2023 12:58

Utrudnienia w Konradowie. Zamknięty przejazd pod wiaduktem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Uwaga duże utrudnienia na Konradowie, wiadukt na ulicy Baczyńskiego  został zamknięty. O sytuacji poinformował  na profilu Facebook poinformował Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu:

– Szanowni Państwo, Informujemy o utrudnieniach związanych z zamknięcie przejazdu pod wiaduktem kolejowym w Konradowie. Przystanek autobusowy – końcowy/początkowy dla linii nr 10 i 20 znajduje się przed wiaduktem.  Dojazd do Konradowa zorganizowano przez ulicę Kopalnianą. Poinformowaliśmy odpowiednie instytucje i służby o zaistniałej sytuacji. Pragniemy podkreślić, że miasto Wałbrzych nie jest właścicielem tego obiektu. Wiadukt znajduje się w zarządzie województwa dolnośląskiego. – czytamy w komunikacie.

REKLAMA

Poprosiliśmy o komentarz Urząd Miasta w Wałbrzychu:

Leciały cegły – parę dni temu skargi były sprzątali, ponieważ woda przeciekała przez wiadukt, a topniejący śnieg prawdopodobnie jeszcze bardziej to wszystko się wzruszyło. Dlatego też wczoraj obiekt został zamknięty. Poszły pisma do wszelkich odpowiednich instytucji, w tym Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei (DSDiK), Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu oraz do Marszałka województwa.  Obecnie trwają prace mające na celu tymczasowe uruchomienie przejazdu. Autobusy już nie kursują pod wiaduktem – muszą zawracać przed nim, dlatego oczekujemy na reakcję właściciela wiaduktu– mówi Edward Szewczak rzecznik prasowy urzędu miasta.

Wiadukt, który przechodzi nad ulicą Kopalnianą, znajduje się na nieaktywnej już trasie kolejowej łączącej Szczawno-Zdrój z Boguszowem-Gorcami. Ulica Kopalniana jest jedną z dwóch dróg dojazdowych do osiedla na Konradowie. Trasa jest codziennie użytkowana przez samochody i pieszych, którzy od kilku lat zgłaszają zastrzeżenia co do jego złego stanu wiaduktu.

Zamknięty wiadukt nad ul. Kopalnianą

Zamknięty wiadukt nad ul. Kopalnianą

Zamknięty wiadukt nad ul. Kopalnianą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także