Utrudnienia na krajowej 5. Rozpoczyna się budowa ronda

22 czerwca 2024 08:00. fot. użyczona / GDDKiA we Wrocławiu

Tematy: 


Teraz wiadomość, która niezbyt ucieszy kierowców. Na krajowej „piątce” rozpoczyna się budowa ronda. Będą utrudnienia, będą objazdy.

Niestety, pierwsze dni lata i pierwsze utrudnienia. Drogowcy wchodzą na skrzyżowanie w okolicach miejscowości Mielęcin. To miejsce, gdzie z DK5 krzyżuje się tzw. „łącznik świdnicki”. Jest to miejsce, gdzie co roku dochodzi do kilku poważnych, często śmiertelnych wypadków.

– Oddział we Wrocławiu, informuje, że w związku z zamknięciem jednego północnego wlotu drogi powiatowej do miejscowości Gościsław, objazd będzie poprowadzony drogami powiatowymi przez Rusko, Pyszczyn i Gościsław– mówi Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

Mówiąc wprost, z krajowej 5 nie będzie można wjechać bezpośrednio na łącznik świdnicki. Drogowcy weszli już na plac budowy, zaczęła się wycinka drzew, a w najbliższych dniach rozpoczną się prace przy ściąganiu nawierzchni.

– Inwestycja obejmuje przebudowę zwykłego skrzyżowania na skrzyżowanie skanalizowane typu rondo, które będzie czterowlotowe, z jednym bypass’em w kierunku Wrocławia. Zakończenie tego zadania planowane jest na czwarty kwartał 2025 roku.

Do tego czasu kierowcy jadący w stronę Karkonoszy i Jeleniej Góry będą musieli uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. Prace pochłoną ponad 11 milionów złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 czerwca 2024 08:00
`