Dodano: 9 grudnia 2021 12:41

Utrudnienia drogowe jeszcze przez pół roku. Obwodnica gotowa dopiero na wiosnę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To chyba wiadomość, na którą czekają wszyscy kierowcy w Wałbrzychu. Zachodnia Obwodnica w Wałbrzychu z pewnością nie będzie przejezdna do wiosny – powiedział wczoraj podczas internetowego czatu z mieszkańcami prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Oddanie obwodnicy do użytku opóźniają prace na Placu Grunwaldzkim. Tam konieczność całkowitego przeprojektowania węzła przy skrzyżowaniu Wysockiego Kolejowej i Sikorskiego przedłużyła prace o ponad pół roku. Dodatkowo szybsze, niż się spodziewano opady śniegu i niskie temperatury skutecznie przystopowały drogowców.

Dziś w okolicach placu Grunwaldzkiego oraz ronda Tesco do położenia została warstwa bitumiczna. Te prace można przeprowadzić jednak tylko przy dodatnich temperaturach. Jak powiedział prezydent Szełemej być może przed świętami uda się położyć warstwę asfaltu na część ulicy Wysockiego tak, aby umożliwić przejazd autobusom linii 5. To jednak uzależnione jest wyłącznie od pogody.

REKLAMA

My przypomnimy, że jeszcze w maju tego roku rzecznik firmy Budimex informował o konieczności przesunięcia terminu oddania obwodnicy co najmniej o rok. Trwały wtedy intensywne rozmowy czy nie uda się udostępnić jej do końca roku, pozostawiając na przyszły rok prace dodatkowe.  Taką wersję przyjął w komunikatach prezydent Roman Szełemej. Dziś już wiadomo, że obwodnica nie zostanie oddana do wiosny. Bodimex wciąż  nie poddaje dokładnej daty zakończenia prac.

Betonowanie żelbetonowego sarkofagu nad potokiem Sobięcinka i rzeką Pełcznica. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zachodnia obwodnica Wałbrzycha, węzeł Szczawno-Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także