Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dzisiejszej nocy silny wiatr poodrywał miedziane pokrycie dachowe Kościoła pw. Św. Józefa w Krzeszowie, by ostatecznie wczesnym rankiem (około godz. 6:00) naderwać potężny płat blachy. Na miejscu jest Straż Pożarna, niestety na skutek bardzo silnych porywów wiatru jakakolwiek akcja jest niemożliwa. Można jedynie czekać na to, co się jeszcze stanie. Aktualnie ciągle wieje, wiatr stworzył „wybrzuszenie” w dolnej części dachu. Ruch turystyczny w Europejskiej Perle Baroku jest całkowicie wstrzymany.
Warto zaznaczyć, że nasza fundacja jest w trakcie naprawy dachu Bazyliki po zeszłorocznym orkanie „Grzegorz”, który zerwał około 200m2 dachowego pokrycia. To ciąg pogodowych nieszczęść – mówi Jacek Trybuła rzecznik prasowy Opactwa.
Kościół pw. Św. Józefa to tzw. „Druga Kaplica Sykstyńska”, to największy zbiór fresków „Śląskiego Rembrandta” – Michaela Willmanna. Zalanie tak bezcennych malowideł było by wielką tragedią.
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)