Uszkodził zaparkowane samochody

29 sierpnia 2019 23:54. Samochód sprawcy zdarzenia. fot. użyczona / Policja Wałbrzych

Tematy: 


1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który uszkodził dwa zaparkowane samochody. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek około północy. 37-letni mieszkaniec Będzina został zauważony  przez mieszkańców  posesji przy ul. Skłodowskiej-Curie. Zaniepokojeni świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali patrol policji. Kierujący cofając uszkodził najpierw jeden pojazd, a następnie ruszając do przodu uderzył w drugi samochód.

Policjanci przybyli na miejsce wykonali badanie trzeźwości sprawcy, które wykazało 1,51 promila zawartości alkoholu w organizmie.  W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się również, że 37-latek w stanie nietrzeźwości przyjechał wcześniej z Zagórza Śląskiego do Wałbrzycha.

REKLAMA

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz doprowadzenie do zdarzenia poza droga publiczną podejrzanego czeka sprawa sądowa. 37-latek może usłyszeć wyrok 2 lat pozbawienia wolności. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 sierpnia 2019 23:54
`