Urzędnicy unijni z wizytą w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO

14 marca 2019 14:30. Posiedzenie Komitetu Monitorującego. 14.03.2019 r. Wałbrzych, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Wałbrzychu odbyło się posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO Województwa Dolnośląskiego. To nieczęsty przypadek, kiedy sesja Komitetu ma miejsce poza Wrocławiem. W posiedzeniu, poza zarządem województwa i samorządowcami udział wzięli także przedstawiciele Komisji Europejskiej. Wczoraj goście wizytowali miejsca realizacji kilku dużych projektów unijnych na terenie aglomeracji Wałbrzyskiej. Mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej:

– Są zainteresowani prawdziwym oglądem tej naszej dolnośląskiej rzeczywistości. To dobrze, bo będąc bliżej spraw, na miejscu, opinia i ocena są pewnie bardziej trafne. No i jest szansa żebyśmy znów, po raz kolejny, przypomnieli o tym, że są to zupełnie różne wyzwania niż w innych regionach Dolnego Śląska

Na zaproszenie prezydenta Wałbrzycha udział w posiedzeniu bierze Christopher Todd, Członek Zespołu Polskiego w Dyrekcji Generalnej ds Rozwoju Regionalnego Komisji Europejskiej.

REKLAMA

– Christopher Todd, który jest członkiem zespołu polskiego w Dyrekcji Generalnej do Spraw Rozwoju Regionalnego jest członkiem zespołu pani Coriny Creţu. To nie pierwsza jego wizyta w Polsce,  po raz pierwszy raz jednak w Wałbrzychu. Bardzo było potrzebne żeby zobaczył przynajmniej część naszego południa. Był w Strzegomiu, w Świdnicy, był przejazdem w Jedlinie, w Głuszycy. Widział skalę tych wyzwań.

Celem wizyty Christophera Todda była wizytacja i ocena wykorzystania środków unijnych na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Posiedzenie Komitetu Monitorującego. 14.03.2019 r. Wałbrzych, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Posiedzenie Komitetu Monitorującego. 14.03.2019 r. Wałbrzych, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 marca 2019 14:30
`