Urząd Miasta wyburza kamienicę pod parking, Starostwo Powiatowe protestuje

2 października 2017 15:24. Tył przeznaczonej do wyburzenia kamienicy przy ulicy Limanowskiego oraz znajdujący się przy nim fragment placu parkingowego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Narasta napięcie pomiędzy Starostwem Powiatowym a Urzędem Miasta w Wałbrzychu. Dziś rzecznik starostwa rozesłał do redakcji wałbrzyskich mediów emocjonalny list, wyrażający oburzenie Zarządu Powiatu w związku z wypowiedzeniem przez gminę Wałbrzych umowy najmu przeznaczonego do wyburzenia budynku, w którym znajduje się obecnie archiwum Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu. W piśmie czytamy między innymi (pisownia oryginalna):

– …dziwi fakt, że Prezydent Roman Szełemej nie czuł się zobowiązany poinformować, przed wypowiedzeniem porozumienia najmu, drugiej strony czyli Zarządu Powiatu o planach „wyrzucenia” akt osobowych mieszkańców miasta i Powiatu „na bruk”.

W dalszej części listu Zarząd Powiatu zarzuca prezydentowi Wałbrzycha uprawianie politykierstwa, stosowanie podwójnych zasad moralności oraz brak należytej powagi w sprawie zabezpieczenia akt osobowych, bezrobotnych mieszkańców (Wałbrzycha i powiatu – dop. redakcji).

REKLAMA

Rzecznik wałbrzyskiego magistratu Arkadiusz Grudzień potwierdził, że Gmina Wałbrzych ma plany rozbiórki kamienicy przy ulicy Limanowskiego, w którym do tej pory znajdowały się archiwa Powiatowego Urzędu Pracy oraz lokale mieszkalne. Wg jego relacji Powiatowy Urząd Pracy będący stroną porozumienia oraz najemcy mieszkań znajdujących się w tej kamienicy zostali o fakcie poinformowani. Budynek ze względu na zły stan techniczny ujawniony podczas rozbiórki garaży, komórek znajdujących się w bezpośredniej bliskości kamienicy  także został zakwalifikowany do wyburzenia. W jego obecnej lokalizacji powstaną kolejne miejsca parkingowe.

Mówi arkadiusz Grudzień, rzecznik Urzędu Miasta Wałbrzych:

Powiatowy Urząd Pracy miał zostać poinformowany o planach magistratu. Starostwo Powiatowe ma 3 miesiące na przeniesienie akt do nowej siedziby.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 października 2017 15:24
`