Urząd Marszałkowski skontroluje szpitalne zarobki prezydenta Szełemeja

3 września 2021 12:28. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kontrolę zarobków prezydenta Wałbrzycha w Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu zapowiedział Urząd Marszałkowski. W informacji wysłanej do mediów  podaje się, że kontrola kontrola będzie dotyczyła okresu od 1 stycznia 2021 roku do końca sierpnia. Objąć ma nie tylko wypłacane prezydentowi kwoty, ale i zgodność  zewidencjonowanego czasu pracy ze świadczeniami na rzecz pacjentów. Urząd Marszałkowski wyjaśnia:

Kontrola w zakresie poziomu wynagrodzenia Prezydenta Wałbrzycha oraz piastowanych przez Prezydenta stanowisk w placówce. Kontrola zwróci uwagę również na zgodność wymiaru czasu pracy Pana Prezydenta z ewidencją czasu pracy na zajmowanych stanowiskach oraz jego pokrycia z zapisami w dokumentacji medycznej pacjentów, którym były udzielane przez Pana Romana Szełemeja świadczenia medyczne. Objętym kontrolą zostanie okres: od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku. 

W szpitalu przeprowadzony zostanie dodatkowo audyt, obejmujący: zamówienia publiczne, finanse i księgowość, wynagrodzenia i sprawy kadrowe oraz systemy informatyczne i zarządzanie jakością w ochronie zdrowia. Obecnie trwa kontrola obejmująca realizację procedur gospodarki lekami.

REKLAMA

1 września Super Express podał informację, według której prezydent Szełemej miał zarobić w okresie od stycznia do końca sierpnia bieżącego roku 400 tysięcy złotych brutto. W tę kwotę wliczony został  dodatek w postaci miesięcznych premii, dodatek okolicznościowy za 35 lat pracy, tzw „dodatek covidowy” za  pracę z pacjentami zakażonymi Covid 19 oraz wynagrodzenie za pracę w punkcie masowych szczepień w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 września 2021 12:28
`