Urząd Marszałkowski potwierdza zabranie DWUP z Wałbrzycha. Prezydent Szełemej komentuje

29 kwietnia 2022 11:59. Roman Szełemej (L), Cezary Przybylski (P). fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oficjalnie potwierdza plany likwidacji w Wałbrzychu Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i przeniesienia go do Świdnicy. W odpowiedzi na nasze pytania dotyczące przyczyn takiej decyzji, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego odpowiedział:

– Ma to na celu zrównoważenie dostępu mieszkańców regionu do urzędu administracji publicznej odpowiadającego za kwestie związane z rynkiem pracy. Wpisuje się to również w strategię zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska, gdzie jednym z założeń jest deglomeracja instytucji publicznych. – czytamy w odpowiedzi.

Decyzją zbulwesowany jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.  Nazywa ją polityczną i działaniem na skłócenie lokalnych samorządowców. W oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji pisze między innymi:

Decyzja Marszałka C. Przybylskiego i Zarządu Województwa o przeniesieniu siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha nie ma oczywiście żadnego uzasadnienia merytorycznego. Jest kolejną z kilku ostatnio podjętych decyzji na doraźne potrzeby antagonizowania lokalnych samorządów. – pisze Roman Szełemej. – pisze prezydent Roman Szełemej.

Emocjami wywołanymi decyzją Urzędu Marszałkowskiego zdziwiona jest prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska. W mediach społecznościowych napisała:

Gdzie jest irracjonalność tego działania? – napisała w odpowiedzi na wpis rzecznika wałbrzyskiego Urzędu Miasta

Przypomnijmy. We wtorek Marszałek Województwa Dolnośląskiego  Cezary Przybylski poinformował w mediach społecznościowych o spotkaniu z prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską, na którym omawiano między innymi plan przejęcia przez Urząd Marszałkowski budynku po byłej szkole podstawowej i przeniesienia tam, funkcjonującej do tej pory w Wałbrzychu, siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 29 kwietnia 2022 11:59
`