Urząd Marszałkowski potwierdza zabranie DWUP z Wałbrzycha. Prezydent Szełemej komentuje

29 kwietnia 2022 11:59. Roman Szełemej (L), Cezary Przybylski (P). fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oficjalnie potwierdza plany likwidacji w Wałbrzychu Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i przeniesienia go do Świdnicy. W odpowiedzi na nasze pytania dotyczące przyczyn takiej decyzji, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego odpowiedział:

– Ma to na celu zrównoważenie dostępu mieszkańców regionu do urzędu administracji publicznej odpowiadającego za kwestie związane z rynkiem pracy. Wpisuje się to również w strategię zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska, gdzie jednym z założeń jest deglomeracja instytucji publicznych. – czytamy w odpowiedzi.

Decyzją zbulwesowany jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.  Nazywa ją polityczną i działaniem na skłócenie lokalnych samorządowców. W oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji pisze między innymi:

REKLAMA

Decyzja Marszałka C. Przybylskiego i Zarządu Województwa o przeniesieniu siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha nie ma oczywiście żadnego uzasadnienia merytorycznego. Jest kolejną z kilku ostatnio podjętych decyzji na doraźne potrzeby antagonizowania lokalnych samorządów. – pisze Roman Szełemej. – pisze prezydent Roman Szełemej.

Emocjami wywołanymi decyzją Urzędu Marszałkowskiego zdziwiona jest prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska. W mediach społecznościowych napisała:

Gdzie jest irracjonalność tego działania? – napisała w odpowiedzi na wpis rzecznika wałbrzyskiego Urzędu Miasta

Przypomnijmy. We wtorek Marszałek Województwa Dolnośląskiego  Cezary Przybylski poinformował w mediach społecznościowych o spotkaniu z prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską, na którym omawiano między innymi plan przejęcia przez Urząd Marszałkowski budynku po byłej szkole podstawowej i przeniesienia tam, funkcjonującej do tej pory w Wałbrzychu, siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2022 11:59
`