Urbański odchodzi. Rafał Wiernicki nowym kandydatem na prezesa Zamku Książ

19 lipca 2016 14:02. data Wałbrzych fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prezes Zamku Książ Krzysztof Urbański odchodzi ze stanowiska. Tę zaskakującą informację podał dziś na konferencji prasowej prezydent Wałbrzycha – dr Roman Szełemej. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Rafał Wiernicki – postać nie związana do tej pory z Urzędem Miasta ani spółkami miejskimi.

Wiernicki pracujący do tej pory w sektorze bankowym od kilku lat związany jest z finansami Zamku Książ – to jedyna informacja jaką nowy kandydat na prezesa, jak i prezydent Szełemej podali dziś dziennikarzom. Jego kandydatura została przedstawiona Radzie Nadzorczej Zamku Książ, której przewodniczący – Sławomir Hunek – był dziś obecny na konferencji.

Poza pracą zawodową Rafał Wiernicki jest miłośnikiem historii, jednym z administratorów bardzo popularnego na Dolnym Śląsku portalu dolny-slask.org.pl (dawniej „Hydral”), oraz ciągle jeszcze prezesem Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego, propagującego turystykę kolejową na Dolnym Śląsku. Od kilkunastu lat zajmuje się organizacją popularnego Push-Pull party, czyli Mistrzostw Polski w Drezynowaniu, które odbędą się już w ten weekend (23-24.07) na stacji kolejowej w Jugowicach.

REKLAMA
19.07.2016 Wałbrzych. Ustępujący prezes Zamku Książ – Krzysztof Urbański (po lewej), przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Słąwomir Hunek (środek) oraz Rafał Wiernicki - kandydat na nowego prezesa Zamku Książ (po prawej). fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

19.07.2016 Wałbrzych. Ustępujący prezes Zamku Książ – Krzysztof Urbański (po lewej), przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Słąwomir Hunek (środek) oraz Rafał Wiernicki – kandydat na nowego prezesa Zamku Książ (po prawej). fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Odejście Urbańskiego następuje w zaskakującym momencie. Zamek Książ to najlepiej funkcjonująca spółka miejska, która na fali „złotego pociągu” przynosi krociowe zyski. W tym roku już na początku czerwca sprzedaż biletów przekroczyła tę z całego 2015 roku. Nieoficjalnie dowiedujemy się, że prezes Urbański odchodzi do strefy związanej z korporacją i biznesem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lipca 2016 14:02
`