Uratowali życie choremu na serce mężczyźnie

17 listopada 2018 12:19. źródło i fot.: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


Mieszkający w Jedlinie-Zdroju Marcin Znamiec oraz dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego – st. sierż Leszek Szubicki i st. sierż Paweł Łabuda – odebrali listy gratulacyjne od Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu za uratowanie życia 74-letniego mężczyzny. Do podziękowań dołączył się także syn uratowanego wałbrzyszanina.

Do zdarzenia doszło 23 października tego roku przy al. Wyzwolenia Wałbrzychu. Pan Marcin Znamiec zauważył leżącego na chodniku starszego mężczyznę, nie dającego oznak życia. Wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego, sam podjął natychmiastową resuscytację.

Przejeżdżający w tym momencie ulicą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pomogli w akcji reanimacyjnej oraz zadbali o bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia. 74-letni mężczyzna odzyskał przytomność dopiero w karetce pogotowia. Trafił do szpitala, w którym spędził kilka dni na obserwacji. Z relacji syna mężczyzny wiadomo, że stan zdrowia mężczyzny jest stabilny, a on sam poddawany jest rehabilitacji.

REKLAMA

W liście gratulacyjnym, dziękując za społeczną postawę, p.o. Komendanta Miejskiego Policji Krzysztof Lewandowski napisał:

„Mam zaszczyt złożyć wyrazy szczerego uznania oraz podziękowania za wzorową postawę, którą wykazał się Pan 23 października 2018 roku udzielając pomocy 74-letniemu mężczyźnie. Na uznanie zasługuje Pana sprawne i konsekwentne działanie, które pozwoliło uratować ludzkie życie. Dziękując za zaangażowanie oraz godną naśladowania postawę, życzę wielu sukcesów w realizacji planowanych zamierzeń, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia i nieustającej pogody ducha.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 listopada 2018 12:19
`