Uratował życie koledze. Nagrodzili go policjanci

14 października 2018 07:12. Źródło: KMP w Wałbrzych

Policjanci KMP w Wałbrzychu nagrodzili 12-latka, który w sierpniu 2018 roku swoją szybką reakcją prawdopodobnie uratował życie swojemu koledze. Do wypadku doszło 30 sierpnia 2018 roku w Mieroszowie. Dwóch chłopców w wieku 10 i 12 lat wybrało się na wycieczkę rowerową. Zjeżdżając z Góry Parkowej młodszy z chłopców prawdopodobnie nacisnął przedni hamulec roweru, przez co został wyrzucony z siodełka i z impetem uderzył głową w drzewo. W wyniku zdarzenia doznał poważnych obrażeń ciała, m.in. obrzęku mózgu, obrzęku płuc i pęknięcia oczodołu. Przeżył dzięki szybkiej reakcji i odwadze swojego kolegi – Tadeusza Tadowskiego. Dzisiaj za wzorową postawę młody wałbrzyszanin został wyróżniony przez wałbrzyskich policjantów.

Tadeusz Tadowski wykazał się dużym opanowaniem i wyczuciem sytuacji. Dzięki jego szybkiej reakcji 10-latek w porę trafił do szpitala. Chcąc docenić taką postawę, dzisiaj na uroczystym apelu, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wręczyli Tadeuszowi Tadowskiemu, wystosowany przez p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztofa Lewandowskiego, List Gratulacyjny.

W Liście tym czytamy:

REKLAMA

Serdecznie gratuluję i jednocześnie składam wyrazy uznania za wzorową postawę oraz szybką i odważną reakcję w momencie, gdy życie ludzkie było zagrożone. Twoje opanowanie i determinacja przyczyniły się do uratowania życia młodszego kolegi, który uległ wypadkowi. Taka postawa jest godna najwyższego uznania oraz naśladowania. 

Jeszcze raz serdecznie gratuluję oraz życzę powadzenia w nauce i życiu osobistym. Mam nadzieję, że w przyszłości wstąpisz w nasze szeregi i zostaniesz funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 października 2018 07:12
`