Upalna środa. Na horyzoncie gwałtowne burze. Możliwe trąby powietrzne!

10 lipca 2024 13:22. Upalna środa. Na horyzoncie gwałtowne burze. Możliwe trąby powietrzne!

Termometry pokazują dziś w wielu miejscach w naszym regionie ponad 30 stopni. Na Dolnym Śląsku obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Tymczasem znad Niemiec do Polski powoli wkraczają pierwsze gwałtowne burze – informuje IMGW.

Dziś w całym regionie temperatura waha się od 30 do 34 stopni. Po upalnym początku dnia w naszym regionie mogą pojawić się jednak gwałtowne burze.

Dla części powiatów na zachodzie naszego województwa wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami. Lokalnie mogą pojawić się trąby powietrzne!

REKLAMA

Prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu miejscami do 55 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h, lokalnie120 km/h. Miejscami grad. Lokalnie możliwa trąba powietrzna – informuje IMGW.

Dla Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. To nie mówi nic o trąbach powietrznych, ale może pojawić się grad.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny szesnastej do drugiej w nocy. Pierwsze burze mogą pojawić się w naszym regionie jednak już po godzinie czternastej. Burze zdaniem synoptyków mogą nam towarzyszyć do końca tygodnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 lipca 2024 13:22

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

`