Unisław Śląski. Motorowerzysta wydmuchał blisko 3 promile. Wcześniej wjechał w tył busa

2 listopada 2022 09:54. Unisław Śląski. Motorowerzysta wydmuchał blisko 3 promile. Wcześniej wjechał w tył busa fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Za nami długi, listopadowy weekend, w czasie, którego policjanci bacznie przyglądali się temu, jak jeździmy po drogach w regionie i czy nie robimy tego na podwójnym gazie. Niestety, i w ten weekend nie zabrakło kierowców, którzy prowadzili po alkoholu. W Unisławiu Śląskim kierowca motoroweru doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna wydmuchał blisko trzy promile alkoholu!

W poniedziałek policjanci z Wałbrzycha prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Przebadano blisko czterystu kierowców. Żaden nie był pod wpływem alkoholu.

Niestety tego samego dnia policjanci otrzymali informację o kolizji w Unisławiu Śląskim.

REKLAMA

Sprawca, który motorowerem miał najechać na tył busa, uciekł z miejsca zdarzenia. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zatrzymali podejrzanego. Badanie retrospektywne wykazało, że 44-letni mieszkaniec Sokołowska był pijany. Mężczyzna miał 2,77 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha z 2018 roku posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – informuje policja.

Unisław Śląski. Motorowerzysta wydmuchał blisko 3 promile. Wcześniej wjechał w tył busa fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 listopada 2022 09:54
`