Unikajmy dróg szybkiego ruchu! Środa pod znakiem rolniczych protestów [MAPA]

20 marca 2024 07:58. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

O unikanie dziś dróg szybkiego ruchu apeluje wojewoda dolnośląski. Dziś sporych utrudnień trzeba spodziewać się między innymi na autostradzie A4, drodze ekspresowej S8 czy obwodnicy Wrocławia. Rolnicy będą blokować wjazdy i zjazdy z tych dróg. Miejscami także same drogi.

Istnieje ogromne ryzyko, że po wjechaniu, będzie ogromny problem aby z drogi zjechać!  W skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, że będziemy zmuszeni jechać nawet przez kilkadziesiąt kilometrów, zanim znajdziemy niezablokowany zjazd. Natomiast w całkiem ekstremalnej sytuacji, zjechanie możliwe będzie dopiero np. na terytorium Niemiec – w przypadku jazdy na zachód – informuje w specjalnym komunikacie Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Od rana rolnicy zablokowali już część wjazdów i zjazdów z A4. Utrudnienia są między innymi w okolicach miejscowości Gościsław, Udanin, Wądroże Wielkie, Budziszów czy Kostomłoty. Okolice tych węzłów blokowane są przez rolnicze ciągniki.  Droga S8 w okolicy Sycowa jest zablokowana. Tam rolnicy wyszli na jezdnię.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2024 07:58
`