Unijne miliony na dolnośląskie żłobki

28 marca 2018 06:00. Konferencja prasowa podsumowująca realizację projektu dofinansowywania żłobków i klubów malucha z pieniędzy DWUP. 27.03.208 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


30 milionów złotych – tyle pieniędzy do rozdysponowania na działalność żłobków i klubów dziecięcych ma Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. We wtorek, 27 marca, 12 beneficjentów z subregionu wałbrzyskiego i Dolnego Śląska wzięło udział w rozstrzygnięciu konkursu na te zadania.

Część z pieniędzy trafi także do Wałbrzycha, gdzie przy ulicy Truskawieckiej na Nowym Mieście do końca 2018 roku powstanie żłobek z 50 miejscami dla najmłodszych.

Jak mówi Ewa Grzebieniak – dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy projekty realizowane w ramach konkursu mają wspierać rodziców w powrocie na rynek pracy, przez zapewnienie bezpłatnej opieki żłobkowej ich dzieciom:

REKLAMA

Dziś także zapadła decyzja o kontynuowaniu i rozszerzeniu puli środków do 70 milionów złotych, co pozwoli zrealizować 60 nowych projektów. Według szacunkowych danych DWUP może to pomóc w powstaniu 1800 nowych miejsc w żłobkach oraz zatrudnieniu 140 niań.

Wagę programów realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego podkreślił obecny na spotkaniu prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, stawiając działania i politykę prorodzinną na pierwszym miejscu, ponad inwestycjami infrastrukturalnymi.

Fundusze w ramach unijnej dotacji przeznaczane są na tworzenie oraz wyposażanie nowych żłobków i klubów malucha oraz uruchomienie dodatkowych miejsc pracy w już istniejących placówkach. Można z nich rownież sfinansować opiekę nad dziećmi przez nianie. Najczęściej pozyskane środki przeznaczane są przez wnioskodawców na pace adaptacyjno-remontowe  i zakup wyposażenia  placówek. Finansowane są z nich także koszty bieżącej opieki nad dziećmi – zajęcia logopedyczne, językowe, fizjoterapeutyczne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 marca 2018 06:00
`