Umowa na odśnieżanie tylko do końca stycznia. Co dalej? Nie wiadomo

12 grudnia 2022 11:29. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzych umowę na odśnieżanie miasta ma podpisaną tylko do końca stycznia. Dzisiejsze, niewielkie opady śniegu pokazały, że może być to duży problem.

Umowa, jaką Wałbrzych zawarł  z firmą odśnieżającą podpisana została tylko na 3 miesiące, czyli do końca stycznia. Na więcej w tym roku nie starczyło pieniędzy. Miasto boryka się jednak nie tylko z kłopotami finansowymi. Drogowcom dramatycznie brakuje soli, wykorzystywanej do zimowego utrzymania dróg:

– Dzisiaj soli nie, mimo, że kosztuje niemal 300% więcej –  powiedział naszemu reporterowi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.– Przecież to nienormalne. Polska jest gigantycznym producentem soli, albo przynajmniej była. Nie ma.

Spokojni mogą być za to mieszkańcy Szczawna-Zdroju. Według naszych informacji za odśnieżanie pozamiejskiego odcina obwodnicy Wałbrzycha odpowiedzialna ma być nie gmina Wałbrzych, jak sugerował prezydent Szełemej, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jaka różnica w zimowym utrzymaniu jest pomiędzy drogami wałbrzyskimi, a pozamiejskimi widać było doskonale dziś, kiedy w odróżnieniu od ulic Wałbrzycha odcinek szczawieński, pozostający do końca roku pod kontrolą Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, był niemal czarny.

To nie koniec problemów Wałbrzycha. Do dziś nie wiadomo, kto będzie dostarczał do miasta w nowym roku energię elektryczną. Do przetargu nie zgłosił się żaden oferent. Czy to oznacza, że Wałbrzych czeka blackout? Prezydent uspokaja, że nie. Ile miasto za płaci za prąd – to wciąż pozostaje wielką niewiadomą.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 12 grudnia 2022 11:29
 • Wałbrzyszanin pisze:

  A to ciekawe że miasto stać na betonowe fontanny, skateparki, oświetlenie Książa czy palmiarni, na nagrody na barburka dla górników których nie ma a na odśnieżanie miasta kasy brak, brawo dla ratusza

 • Kika pisze:

  No ludzie. Prezydent wychodzi z założenia że śnieg w końcu stopnieje sam a fontanny zostaną na wieczną chwałę prezydenta. Tak sobie wykombinował. Niestety coś w tym jest :)))))))

 • Piter pisze:

  K***a, jak można tylko na 3 miechy podpisać umowę. A teraz co robią ? Nic.

 • Hack pisze:

  Kwestie wizerunkowe miasta najważniejsze,BRAWA dla Prezydenta.Nie ważne że się pozabijamy na drogach i będziemy siedzieć przy świecach ,najważniejsze że Wałbrzych wygląda pięknie .Będzie się czym chwalić w Brukseli.W tym roku nie ma soli w zeszłym przez pryzmat ekologi ulice nie były sypane solą.
  Przy kryzysie energetycznym i z zadłużeniem miasta że nas stać na” Ogrody Światła…..”
  Panie Prezydencie uprzejmie donoszę proszę nie liczyć na mój głos w nadchodzących wyborach.

 • Kam pisze:

  Niedługo sami będziemy musieli odśnieżać bo oczywiście wiecznie funduszy brakuje

 • Stefan... pisze:

  Jaki gospodarz takie miasto żenada…ważne że krzaki się świecą w zamku i palmiarni…..

 • Olo pisze:

  Jebany szpitalny złodziej,gdzie odśnieżarki na ulicach.Tylko podatki umie podnosić a resztę ma w dupie.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `