Dodano: 23 grudnia 2020 10:55

Ulica Żeromskiego. Za chwilę rozpocznie się budowa przejścia podziemnego [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Od wczoraj rana kierowcy jadący pomiędzy Białym Kamieniem a Starym Zdrojem korzystać mogą z nowo wybudowanego objazdy części ulicy Żeromskiego. Zmiana ruchu obowiązuje od ulicy Oczki do Starachowickiej – tam pojedziemy nowo wybudowanym fragmentem węzła Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha.

Prace przy budowie przejścia podziemnego przebiegającego pod przecinającą obecną ulicę Żeromskiego obwodnicą rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Andrzej Piękny z ZDKiUM w Wałbrzychu –Do tego momentu toczyły się będą już rozpoczęte prace związane z usuwaniem kolizji związanych z przyłączeniami podziemnymi  czyli kanalizacją, instalacjami gazowymi, elektrycznymi i telekomunikacyjnymi. 

Nowe przejście podziemne to około 40 metrów tunelu o szerokości 5 metrów. To drugie po wybudowanej kilkaset metrów dalej przy ulicy Kurpiowskiej miejsce, w którym będzie można przekroczyć pieszo obwodnicę.

REKLAMA

Otwarty wczoraj objazd, tzw bajpas ulicy Żeromskiego to wciąż niedocelowy kształt drogi. W przyszłości łączył się będzie z obecną ulicą Żeromskiego nie na wysokości ulicy Oczki, a kilkaset metrów wyżej, tuż przy cmentarzu komunalnym. Spore kłopoty mają jednak mieszkańcy ulicy Kuracyjnej i Uzdrowiskowej i Kingi, którzy do swoich domów dojechać muszą sporym objazdem – to właśnie tam prowadzone będą ziemne przy przejściu pod obwodnicą.

Ulica Żeromskiego w Wałbrzychu. Wjazd na bajpas od strony skrzyżowania z ulicą Starachowicką. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Żeromskiego w Wałbrzychu. Wjazd na bajpas od strony skrzyżowania z ulicą Starachowicką. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także