Dodano: 13 września 2020 20:49

Ulica Długa gotowa do otwarcia. Uwaga! Duże zmiany w organizacji ruchu

Tematy: 


Zamknięty przez niemal 3 miesiące odcinek ulicy Długiej jest niemal gotowy do tego, żeby ponownie wjechały na nią samochody. W weekend drogowcy malowali oznakowanie poziome ulicy. Po raz pierwszy kierowcy wjadą też na całkowicie przebudowane rondo koło Tesco.

Na zdjęciach lotniczych widać, że kierowców po raz czeka całkowicie nowa organizacja ruchu. Z malowanych oznaczeń wynika, że potok samochodów przekierowany zostanie na nowo wybudowaną drogę pomiędzy wiaduktem na Wieniawskiego a rondem. To samo dotyczy dojazdu od strony ulicy Chopina w Szczwanie-Zdroju.

Dziś wciąż nie było wiadomo, czy ulica Długa będzie przejezdna już jutro. Oficjalnie, ma być udostępniona najpóźniej do 15 września.

Ulica Długa była jednym z najbardziej newralgicznych punktów budowy zachodniej obwodnicy. Od początku budowy trwały spory pomiędzy wykonawcą i gminą Wałbrzych czy i na jak długo zamknąć ją dla ruchu. To było konieczne z powodu przełożenia pod nią przesuniętego o kilkadziesiąt metrów w stronę Piaskowej Góry  koryta potoku Szczawnik.

Rondo koło Tesco. Budowa Zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także