Dodano: 26 marca 2020 09:31

Ulica Chopina w Szczawnie-Zdroju znów przejezdna

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Ulica Chopina w Szczawnie-Zdroju znów przejezdna. Od dziś kierowcy jadący z Podzamcza do Szczawna i dalej w stronę Białego Kamienia mogą swobodnie z nije korzystać. Wyremontowaną w ubiegłym roku ulicą przejadą pojazdy do 5 ton.

Ulica Chopina zamknięta dla ruchu była od wiosny 2019 roku z powodu remontu. Tuż przed. jego zakończeniem pisaliśmy o tym, że burmistrz Szczawna-Zdroju zaczął wspominać o chęci pozostawienia ulicy Chopina zamkniętej aż do końca budowy obwodnicy z troski o to, aby nie została „rozjeżdżona” przez samochody. Próby niedopuszczenia do przywrócenia ruchu na Chopina trwały niemal pół roku – burmistrz popierany przez część radnych zmieniał retorykę – od wspomnianej troski o stan techniczny przez ekologię aż do bezpieczeństwa mieszkańców.

– Cieszymy się, że ulica znów może być otwarta, a wraz z tym umożliwiony dojazd do sklepów i punktów usługowych znajdujących się w tej części Szczawna. – powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Agnieszka Pisarska z grupy radnych Szczawno-Możliwości. – Od kilku tygodni monitorowaliśmy przygotowanie nowej organizacji ruchu – pracownicy Budimexu, Starostwa Powiatowego i ZDKiUM w Wałbrzychu mają już nas chyba serdecznie dość – dodała. z. uśmiechem radna.

REKLAMA

Ostatecznie pod presją spolęczną oraz grupy radnych nie udało mu się zablokować przywrócenia ruchu na ulicy Chopina i od dziś kierowcy samochodów poniżej 5 ton mogą korzytsać z wyremontowanej drogi.

My przypominamy i uwrażliwiamy kierowców: ulica Chopina pozostaje ulicą jednokierunkową, jednak na czas budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha  wyznaczono na niej kontrpas dla autobusów komunikacji miejskiej jadących w stronę Podzamcza. Poza ograniczeniem tonażu ograniczona została także maksymalna prędkość. Na całej długośći Chopina/Sienkiewicza oraz dalej – Mickiewicza obowiązuje limit do 30 km/h. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności

Ulica Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Ulica chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica chopina w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także