Ulica Chopina w Szczawnie Zdroju. Remont jeszcze w tym roku

7 marca 2019 20:33. Szczawno-Zdrój, ulica Chopina. 8.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jeszcze w tym roku kierowcy Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha cieszyli się będą gładkimi jak stół ulicami Chopina i Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Warta nieco ponad 2,5 miliony złotych inwestycja rozpocznie, i co ważne, zakończy się, jeszcze w tym roku. Jak mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk zadanie jest na 2 miejscu ministerialnej listy konkursowej. Brakuje jedynie podpisu ministra, żeby dofinansowanie w wysokości 1,3 miliona złotych stało się faktem.

Tymczasem gmina, nie czekając na ministerialną decyzję, wspomoże się kredytem, jaki zostanie zaciągnięty na pokrycie połowy wartości zadania. Właśnie został rozpisany przetarg na inwestora zastępczego. Tygodnie dzielą nas od konkursu na wykonawcę przebudowy ulicy.

Planowana przebudowa obejmowała będzie, poza jezdnią, przebudowę chodników oraz całej infrastruktury podziemnej i wiązała się będzie z potężnymi utrudnieniami. Jak mówi burmistrz Fedoruk istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że prace nałożą się na początek budowy obwodnicy Wałbrzycha. W ten sposób cały kwartał – od ronda do ulicy Mickiewicza, zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy będą musieli korzystać z obwodnicy Szczawna-Zdroju i ulicy Ułanów Nadwiślańskich.

REKLAMA

Zgodnie z założeniami prace muszą być zakończone w 2019 roku.

Szczawno-Zdrój, ulica Chopina. 8.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 marca 2019 20:33
`