UKS Kinder Volleyball mistrzem Dolnego Śląska i z awansem na Mistrzostwa Polski

11 maja 2022 15:57. UKS Kinder Volleyball mistrzem Dolnego Śląska zdjęcie użyczone

Tematy: 


W minioną sobotę (7 maja) w hali szkoły podstawowej nr 2 w Głuszycy, odbyły się pierwsze finały wojewódzkie turnieju Kinder Joy of Moving w mini siatkówce chłopców. Do gry stanęli chłopcy w kategorii siatkarskich „dwójek”(rocznik 2011 i młodsi). W ścisłym finale, w którym zagrało 8 najlepszych zespołów z wcześniejszych eliminacji, klub UKS Kinder Volleyball wprowadził rekordową ilość, aż 4 drużyn.

Wielki finał toczył się systemem każdy z każdym. Wszystkie zespoły zagrały z każdym przeciwnikiem, a ponad czterogodzinne zawody stały na fantastycznym poziomie sportowym. Nowym mistrzem Dolnego Śląska został UKS Kinder Volleyball Głuszyca, który wygrał wszystkie swoje spotkania. O drugim miejscu decydował stosunek zdobytych i przegranych setów. 3 zespoły – Koral Wrocław I, UKS Kinder Volleyball Wałbrzych I i  Dwójka Milicz zdobyły taką samą liczbę punktów – 15. Najlepszy bilans setów padł łupem wrocławian (11/4), wałbrzyszanie byli o jednego seta gorsi(11/5), a zespól z Milicza zakończył zmagania bez medalu (11/6). W końcowym rozrachunku podopieczni trenera Bartosza Wesołowskiego zakończyli zmagania ze złotym i brązowym medalem oraz 7 i 8 miejscem w klasyfikacji generalnej.

Końcowa klasyfikacja:

REKLAMA
  1. 1. UKS Kinder Volleball Głuszyca i awans na mistrzostwa Polski. Zespół w składzie Wojciech Bielawny, Antoni Motyl, Nikodem Gwizdała
  2. UKS Koral Wrocław I i awans na mistrzostwa Polski
  3. 3. UKS Kinder Volleyball Wałbrzych I w składzie Dawid Włodarski, Dominik Wojnowski, Jakub Wierzbicki
  4. UKS ” Dwójka” Milicz
  5. UKS Koral Wrocław II
  6. Akademia Siatkówki Zenit Wrocław
  7. UKS Kinder Volleyball Wałbrzych II w składzie Karol Prokopowicz, Mikołaj Adamczyk, Julian Fortuna
  8. UKS Kinder Volleyball Świebodzice w składzie Aleks Bochenek, Marcel Bochenek, Kacper Jaz

W turnieju funkcję sędziów sprawowali zawodnicy drugoligowego KPS Chełmiec Wałbrzych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 maja 2022 15:57
`