Ukraińskie dzieci będą musiały zostać zaszczepione. Nowe wytyczne ministerstwa zdrowia

29 marca 2022 20:19. Dzieci czekające na zaszczepienie. Fot. Evanto Elements

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W ciągu najbliższych kilku dni ruszyć mają szczepienia dzieci ukraińskich, których rodzice zdecydowali się oddać je do szkół i przedszkoli. Jak zapowiadają urzędnicy dzieci będą poddawane takiej samej weryfikacji jak polskie dzieci i obowiązywać je mają takie same zasady higieniczne. 

– Te dzieci, które będą kierowane do naszych placówek będą musiały być zaszczepione i poddawane są takim samym regułom jak nasze polskie dzieci – powiedziała prezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska. 

Jak powiedziała naszemu reporterowi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska do końca tygodnia ustalony ma być kalendarz szczepień dla dzieci ukraińskich i rozpocząć mają się szczepienia. sama organizacja szczepień może być sporym kłopotem organizacyjnym dla jednostek opieki zdrowotnej, jednak tu ze strony lekarzy i koordynatorów płyną sygnały, że są do tego przygotowani. 

REKLAMA

– Mamy już informacje od poszczególnych placówek, że one są zainteresowane współpracą. Jak tylko będzie zielone światło od pana ministra, będziemy to organizował na terenie Wałbrzycha – dodała wiceprezydent Bielawska. 

Do szkół i przedszkoli w Wałbrzychu chodzi około 500 dzieci i uczniów. Rodzice większości z nich nie posiadają aktualnej karty szczepień. Wciąż nie wiadomo czy będą mogli czy będą musieli zaszczepić swoje dzieci i na jakiej podstawie będą weryfikowane informacje o przebytych już szczepieniach. Odpowiedź na te pytania ma dać dopier rozporządzenie Ministra Zdrowia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 marca 2022 20:19
`