Ukraińskie dzieci będą musiały zostać zaszczepione. Nowe wytyczne ministerstwa zdrowia

29 marca 2022 20:19. Dzieci czekające na zaszczepienie. Fot. Evanto Elements

Tematy: 


W ciągu najbliższych kilku dni ruszyć mają szczepienia dzieci ukraińskich, których rodzice zdecydowali się oddać je do szkół i przedszkoli. Jak zapowiadają urzędnicy dzieci będą poddawane takiej samej weryfikacji jak polskie dzieci i obowiązywać je mają takie same zasady higieniczne. 

– Te dzieci, które będą kierowane do naszych placówek będą musiały być zaszczepione i poddawane są takim samym regułom jak nasze polskie dzieci – powiedziała prezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska. 

Jak powiedziała naszemu reporterowi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska do końca tygodnia ustalony ma być kalendarz szczepień dla dzieci ukraińskich i rozpocząć mają się szczepienia. sama organizacja szczepień może być sporym kłopotem organizacyjnym dla jednostek opieki zdrowotnej, jednak tu ze strony lekarzy i koordynatorów płyną sygnały, że są do tego przygotowani. 

– Mamy już informacje od poszczególnych placówek, że one są zainteresowane współpracą. Jak tylko będzie zielone światło od pana ministra, będziemy to organizował na terenie Wałbrzycha – dodała wiceprezydent Bielawska. 

Do szkół i przedszkoli w Wałbrzychu chodzi około 500 dzieci i uczniów. Rodzice większości z nich nie posiadają aktualnej karty szczepień. Wciąż nie wiadomo czy będą mogli czy będą musieli zaszczepić swoje dzieci i na jakiej podstawie będą weryfikowane informacje o przebytych już szczepieniach. Odpowiedź na te pytania ma dać dopier rozporządzenie Ministra Zdrowia

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 29 marca 2022 20:19
`