Ukrainiec, który po pijaku prowadził autobus w Wałbrzychu jest już na wolności. Jaką może ponieść karę?

4 listopada 2019 13:49. Autobus SKA nr 2. Fot. ilusttracyjna, archiwum. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


47-latek, który w sobotę kierował autobusem linii numer 2 miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna pomylił trasę i nie zatrzymał się na jednym z przystanków. Usłyszał już zarzuty.

Zgłoszenie o kierowcy autobusu linii numer 2, który dziwnie się zachowuje trafiło do policji w sobotę po godzinie osiemnastej. Kierujący pomylił trasę i nie zatrzymał się na jednym z przystanków. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca jest pijany.

Policjanci zatrzymali autobus na ulicy Wrocławskiej. 47-latek bełkocząc przekonywał, że nie pił alkoholu. Po badaniu okazało się jednak, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

REKLAMA

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 47-latek przyznał się do winy i orzekł, że dobrowolnie podda się karze.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, może to być kara półtora roku więzienia w zawieszeniu na dłuższy okres. Zgodnie z przepisami kierowcy grozi kara do 3 lat więzienia i nawet 5 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 listopada 2019 13:49
`