Ukradli skarbonkę z datkami na dzieci

1 września 2017 18:01. Fot. ilustracyjna: pixabay.com

Tematy: 


Przypadkowi przechodnie ujęli dwóch sprawców kradzieży skarbonki fundacji pomocy dzieciom „Kolorowy Świat”. 13- i 18-letni mieszkańcy Wałbrzycha wynieśli skarbonkę z centrum handlowego. O losach młodszego zadecyduje Sąd Rodzinny. Wniosek o ukaranie starszego z chłopców wpłynie do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

31 sierpnia br. dwóch mężczyzn zauważyło wychodzących z centrum handlowego, dwóch młodzieńców, którzy nieśli stolik ze skarbonką na datki dla chorych dzieci. Natychmiast zareagowali. Po krótkim pościgu ujęli i przekazali w ręce wezwanego patrolu, obu złodziei. Okazali się nimi 13-letni i 18-letni mieszkańcy Wałbrzycha. Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli monitoring z centrum handlowego. Widać na nim wyraźnie jak młodszy ze sprawców wynosi skarbonkę, natomiast starszy stoi na czatach. Ustalono również, że w skarbonce było 200 zł.

Obaj młodzi ludzie odpowiedzą za kradzież. O losach 13-latka zadecyduje Sąd Rodzinny. Wniosek o ukaranie 18-latka wpłynie do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 września 2017 18:01
`