Udany start Kamili Żuk. Najlepszy wynik biathlonistki z Sokołowska od trzech lat

8 stycznia 2023 14:57. FOT - Polski Związek Biathlonu - FB

To był pierwszy występ zawodniczki z naszego regionu w tym roku. Kamila Żuk zajęła piętnaste miejsce w sprincie w Pokljuce w Słowenii. Jak informuje Polski Związek Biathlonu, to najlepszy wynik tej zawodniczki od blisko trzech lat.

Po raz ostatni lepiej Kamila Żuk wypadła w połowie stycznia 2020 roku w Ruhpolding, gdzie zajęła 10 miejsce w sprincie. Co ważne, w czasie czwartkowych zawodów Żuk odnotowała stuprocentową skuteczność na strzelnicy.

Takie strzelanie sprawia, że zaczynam w siebie wierzyć. Wiem na co mnie stać i zdaje sobie sprawę, że wypracowałam to strzelanie na treningach. Zrobię wszystko by jak najczęściej pokazywać to na zawodach. Mam nadzieję, że z biegiem czasu stanę się stabilnym strzelcem, co pozwoli mi walczyć o czołowe lokaty w każdym biegu – mówi cytowana przez serwis Polskiego Związku Biathlonu Kamila Żuk.

REKLAMA

Serwis zaznacza, że 25-latka z Sokołowska nie brała udziału w zgrupowaniu kadry w Obertilliach, a przerwę świąteczno-noworoczną spędziła w domu.

W sobotnim biegu pościgowym w ramach Pucharu Świata Żuk zajęła miejsca na początku trzeciej trzydziestki.

Kamila Żuk po trzech karnych rundach w postawie leżąc wypadła do czwartej dziesiątki. Dobra dyspozcja na trasie (22. czas biegu) i bezbłędna stójka pozwoliły jej jednak przesunąć się na 22. pozycję, co jest jej drugim najlepszym wynikiem w historii pucharowych startów w tej konkurencji – informuje na swoich stronach Polski Związek Biathlonu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 stycznia 2023 14:57
`