Udany rewanż na Ratuszowej. Wałbrzych solą w oku Astrze

15 grudnia 2018 21:14. Mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn MKS Aqua Zdrój vs Astra Nowa Sól. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

Udał się wałbrzyskim siatkarzom rewanż za październikową przegraną w Nowej Soli. W meczu na szczycie wygrali z drugą w tabeli Astrą Nowa Sól, zdobywając cenne punkty broniąc fotel lidera.

W pierwszym secie goście nie dali wałbrzyszanom pograć i zaczęli mecz 8 punktową przewagą. Przy stanie 9:1 podopieczni trenera Bułkowskiego zmobilizowali się, jednak przewaga była zbyt duża, żeby skutecznie odrobić straty.

Drugi set to już wyrównana walka, punkt za punkt. Obie drużyny popełniały sporo błędów, partia nie należała do najpiękniejszych. Ostatecznie siatkarze z Nowej Soli mieli więcej szczęścia, wygrywając 24:26.

W trzecim secie wałbrzyszanie przejęli inicjatywę. Od początku prowadząc kilkoma punktami przedłużyli spotkanie wygrywając starcie 25:19. I to nie wszystko, na co było dziś stać podopiecznych Janusza Bułkowskiego.

W czwartym secie przy stanie 10:10 Astra odskoczyła na 4 oczka. Wałbrzyszanie doprowadzili remisu. Końcówka to zacięta walka punkt za punkt. Wygrywając 24:22 MKS wygrał piłkę setową i doprowadził do tie breaka.

W ostatnim starciu bezpardonowa walka toczyła się aż do wyniku 7:5. Wtedy sędzia najpierw przyznał punkt Nowej Soli, lecz po konsultacji z sędzią liniowym zmienił decyzję, dając ósme oczko wałbrzyszanom. Trzypunktowa przewaga dodała gospodarzom skrzydeł. Po zmianie stron zmobilizowani w ataku nie pozwolili „kolibrom” zbliżyć się do remisu, wygrywając seta i mecz 3:2.