Uczniowie wrócili do stacjonarnej nauki. Co z feriami?

10 stycznia 2022 09:51. Uczniowie wrócili do stacjonarnej nauki. Co z feriami? fot. ilustracyjne / pixabay.com

Po przerwie spowodowanej świętami i zdalną nauką, wprowadzoną przez rząd, dziś wałbrzyscy uczniowie wrócili do szkół. Przemysław Czarnek, minister edukacji apeluje jednak o stosowanie się do wytycznych sanitarnych. Co z feriami, które w pierwszych województwa rozpoczną się już za kilka dni?

Szef resortu edukacji apeluje nie tylko o stosowanie się w szkołach do reżimu sanitarnego, ale apeluje także do rodziców, by ci zwracali uwagę na stan zdrowia dzieci i w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia infekcji kierowali się z nimi do lekarza. W ten sposób zdaniem ministra Czarnka można uniknąć kolejnych zarażeń w szkołach.

Co z feriami zimowymi, które w pierwszych województwach rozpoczną się już 15 stycznia? Jak zapewnia szef resortu edukacji dziś nie ma żadnych planów związanych ze zmianą terminów.

Wszystko wskazuje zatem na to, że od piętnastego stycznia rozpoczną się dwutygodniowe ferie dla uczniów z województw lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Dwudziestego drugiego stycznia odpoczynek rozpoczną dzieci z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Dwudziestego dziewiątego stycznia z województw opolskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Jako ostatni, od dwunastego lutego odpoczywać będą uczniowie z łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego i lubelskiego.

 

Dodano: 10 stycznia 2022 09:51
`