Uczeń zamknięty w sali gimnastycznej. Mamy oświadczenie burmistrz Boguszowa-Gorc

7 listopada 2023 17:35. Fot. screen GM

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Sytuacja, o której dziś informowaliśmy w naszym serwisie, dotycząca zamknięcia ucznia w sali gimnastycznej jednej ze szkół w Boguszowie-Gorcach burmistrz miasta opisuje jako „nieszczęśliwy przypadek”. Sylwia Dąbrowska podkreśla, że w sprawie ma być przeprowadzone postępowanie wyjaśniające.

Przypomnijmy, dziś od czytelników otrzymaliśmy informację o chłopcu, który został zamknięty w sali gimnastycznej jednej ze szkół w Boguszowie-Gorcach. Dziecko próbowało wyjść przez otwarte okno, ale w budynku są kraty, zatem chłopiec mógł jedynie wzywać pomocy.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do władz Boguszowa-Gorc, organu prowadzącego szkołę.

REKLAMA

Burmistrz Boguszowa-Gorc wie o zaistniałej sytuacji i zapewnia, że dyrekcja szkoły jest w stałym kontakcie z rodzicami.

Chociaż rodzice ucznia nie zgłaszają pretensji do nauczycieli, czy Dyrekcji szkoły, poprosiłam Panią Dyrektor szkoły o niezwłoczne przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, które ma na celu ustalenie przyczyn zaistniałego zdarzenia i zapobieżenie tego typu sytuacjom w przyszłości – zapewnia Sylwia Dąbrowska.

Całą sytuację, burmistrz komentuje, jako „nieszczęśliwy przypadek” i zapewnia, że dziecko jest otoczone opieką pedagogów i psychologa, i pozostaje pod opieką rodziców.

Wcześniej otrzymaliśmy także oświadczenie matki chłopca, która informuje, że jest w kontakcie z wychowawcą, a całą sprawę postanowiła rozwiązać na poziomie wychowawca, dyrektor, nauczyciel.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 listopada 2023 17:35
`