Uciekł policji w Polsce. Złapali go mundurowi w Niemczech… i wypuścili

12 lutego 2020 16:07. Niemiecki słup graniczny w Görlitz. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Mowa o mężczyźnie, którego w minioną sobotę w Karpaczu zauważyli policjanci. Funkcjonariusze podejrzewali, że to groźny, poszukiwany przestępca. Mężczyzna na widok mundurowych wsiadł do auta i zaczął uciekać. Pościg prowadzony był aż do powiatu kamiennogórskiego, stamtąd przestępca miał uciec w kierunku Świebodzic i ślad po nim zaginął.

Mężczyzna początkowo uciekał policjantom ulicami Karpacza, później ruszył w kierunku Kamiennej Góry. Po drodze uszkodził kilka samochodów. W pewnym momencie staranował radiowóz, który stanął na jego drodze. Nie pomogły blokady czy strzały ostrzegawcze, ale i te oddane w kierunku auta uciekiniera.

Pościg zakończył się ostatecznie pomiędzy Kamienną Górą i Świebodzicami, gdzie policjanci stracili mężczyznę z oczu.

REKLAMA

Jak dziś informuje portal RMF24.pl mężczyzna jest poszukiwany w związku z uszkodzeniem ciała, groźbami karalnymi i kradzieżami. Po pościgu udało mu się dojechać do Niemiec, gdzie został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Mężczyznę jednak wypuszczono. Nie wydano bowiem za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania, uciekinier był poszukiwany tylko w Polsce – informuje portal RMF24.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 lutego 2020 16:07
`